Wojewódzki Festiwal Piosenki ESTRADA

Wojewódzki Festiwal Piosenki ESTRADA

27 kwietnia w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbył się wojewódzki Festiwal Piosenki „Estrada”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19  i Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą. Do Kalisza przyjechali uczniowie i młodzież ze szkół integracyjnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, publicznych i niepublicznych placówek z terenu Wielkopolski w tym z Poznania, Gniezna, Koła, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i innych. Podczas festiwalu można było wysłuchać 14 występów artystycznych solowych i zespołowych. Ponieważ festiwal był wydarzeniem integrującym środowiska, swoim występem galę uświetnili Goście :

Na widowni pośród uczniów, młodzieży, studentów zasiedli również również :  

  • Pan prof. UAM Piotr Łuszczykiewicz
  • Przyjaciółka Dzieci, Kawaler Orderu Uśmiechu, Radna Miasta Kalisza – Pani Elżbieta Dębska, która będąc pod wrażeniem talentów uczestników rozdała wszystkim uśmiechy oraz upominki.

Festiwal przeszedł do historii zostawiając w pamięci nuty i dźwięki wykonywanych przez Artystów piosenek, ale ponad wszystko wspaniałą, przyjazną wszystkim atmosferę, która dominowała w tym dniu !

Skip to content