Pokaz filmu „Sonata”

Pokaz filmu „SONATA”

SCWEW w ramach podpisanego porozumienia współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało pokaz filmu „Sonata”. Pamiętając , że włączanie dotyczy także  środowiska społeczno-lokalnego lider SCWEW po projekcji filmu zaprosił publiczność na spotkanie z reżyserem „Sonaty” Bartoszem Blaschke, producentem Marcinem Kurkiem, a także odtwórcą głównej roli Michałem Sikorskim oraz Grzegorzem Płonką, którego historia stała się inspiracją do powstania filmu.

„Sonata” to historia Grzegorza, którego lekarze zdiagnozowali jako dziecko autystyczne. Zła diagnoza sprawiła, że zamknął się w swoim świecie. Po latach okazało się, że cierpi na niedosłuch, który uniemożliwił mu rozwinięcie talentu muzycznego, jaki posiada. Film pokazuje determinację i wysiłek rodziców w walce o zdrowie chłopca. Dzięki ich staraniom udaje mu się zostać muzykiem.

Film opowiada o sytuacji sprzed 20 lat, tym samym pokazuje jak dzisiaj systemowe rozwiązania ułatwiają funkcjonowanie  dzieciom/uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi . Pokaz filmu oraz spotkanie z jego twórcami odbyły się  w przeddzień Konferencji Inauguracyjnej SCWEW w Kaliszu wspaniale wpisując się w ideę edukacji włączającej.

Skip to content